Tota la informació sobre immobles, preus i zones

Casco Viejo

Descobreix tot el que necessites saber abans de comprar, llogar o invertir a Casco Viejo, des de l'evolució de preu fins a la informació cadastral i les característiques de la zona.

Preu mitjà a Casco Viejo

Preu de venda

2.779€/m²
+34 %·Tot l'històric

Font de les dades: Anuncis de Fotocasa

Preu de lloguer

9€/m²
+105 %·Tot l'històric

Font de les dades: Anuncis de Fotocasa

Com són els habitatges a Casco Viejo?

Casco Viejo compta amb 5.157 habitatges construïts. La majoria van ser construïts abans de 1960.

Habitatges construïts per dècada a Casco Viejo

Font de les dades: Cadastre

Població a Casco Viejo

A Casco Viejo hi viuen 8.932 persones. La major part dels residents tenen 35 – 49.

Nacionalitats a Casco Viejo

  • Espanyol75.3%
  • Africà11.1%
  • Americà8.1%
  • Europeu (no espanyol)2.7%
  • Asiàtic2.4%
  • Altre0.4%

Font de les dades: INE

Rangs d'edat a Casco Viejo

  • 35 – 4925%
  • 50 – 6423%
  • 20 – 3420%
  • 65 o més16%
  • Menys de 2015%

Font de les dades: INE

49 anuncis en venda a Casco Viejo

Cerca i compara pisos i cases en venda a Casco Viejo.

Veure tots

1 anuncis de lloguer a Casco Viejo

Cerca i compara pisos i cases de lloguer a Casco Viejo.

Veure tots
Home amb un portàtil valorant un immoble, amb un gos al costat

Quant val una casa a Casco Viejo?

Obtén una valoració gratuïta i instantània del teu habitatge a Casco Viejo, basada en preus reals del mercat.

Valora el teu habitatge
Agent immobiliari ensenyant un pis a una parella jove

Vols vendre la teva casa a Casco Viejo?

Contacta amb les millors agències immobiliàries de Casco Viejo i ven la teva casa al millor preu.

Troba la millor agència
Parella jove buscant una hipoteca en un portàtil

Vols una hipoteca a Casco Viejo?

Troba i calcula la millor hipoteca a Casco Viejo amb la nostra calculadora d'hipoteques.

Calcular hipoteca

Carrers a Casco Viejo

Explora els preus i dades del mercat immobiliari a cada carrer de Casco Viejo.